Д Банк спонсорира VІ-то Европейско първенство по бадминтон

От 21 до 28 август 2010 г. в София се проведе VІ-то Европейско първенство по бадминтон за глухи спортисти. В първенството взеха участие общо 120 състезатели и треньори по бадминтон от 13 европейски страни.

Националният отбор на Спортната федерация на глухите в България (СФГБ) се представи достойно и оправда очакванията на ръководството на СФГБ, като зае престижното 3-то място в крайното класиране. Българските бадминтонисти завоюваха два сребърни и два бронзови медала.

За съжаление, в игра за златния медал, водейки 17 на 11 точки в решаващия гейм, фаворитката за златното отличие Гергана Баръмова остана втора при синглите, поради травма, попречила й да играе на финал при двойки жени.

Д Банк оказа финансова подкрепа на СФГБ, като спонсорира европейския шампионат за глухи спортисти по бадмингтон.